Naujienos

Kokios naujovės laukia naujajame vaistų kainyne?
2018-03-28

Šių metų balandžio 1-ąją įsigalios naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas. Į jį iš viso įrašyta 2050 vaistų. Net 552 vaistų bazinės kainos sumažėjo, tad planuojama, kad per ketvirtį bus sutaupyta 1,23 mln. Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, kurias numatoma skirti naujų veikliųjų medžiagų kompensavimui.   Skaityti visą pranešimą

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ligonių kasos paviešino Lietuvoje visą parą dirbančių poliklinikų sąrašą
2018-03-19

Šeimos gydytojo nedarbo valandomis sunegalavę žmonės dažnai vyksta tiesiai į ligoninių skubiosios pagalbos skyrius, nors reikiamos pagalbos turėtų kreiptis į polikliniką. Dažnai pacientai savo atvykimą į ligoninės priimamąjį skyrių motyvuoja tuo, kad jų poliklinika ar šeimos gydytojas tuo metu nedirba. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) skelbia visos Lietuvos poliklinikų sąrašą, kur kreiptis pagalbos šeimos gydytojo nedarbo metu – naktį, savaitgaliais ar šventinėmis dienomis.

Projekto Emp-H konferencija Italijoje
2018-03-10

Italijos mieste Biella  įvyko baigiamoji EK Horizon 2020  finansuojamo projekto Emp-H (Inovacijų diegimas siekiant užkirsti kelią lėtinėms ligoms ir jas suvaldyti) konferencija, kurios tikslas buvo apžvelgti visų trijų metų veiklas 5 partnerinėse institucijose:ASBL Biela-sveikatos priežiūros departamentas,La-Fe ligoninė Valensija -Ispanija,Piemonte Orentale Universitetas-Italija,Dublino Universitetas-Airija ir Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjunga.

 

Ligonių kasos: kaip elgtis, jei gydymo įstaigoje didelė eilė?
2018-02-07

Dažnai žmonės skundžiasi ilgomis laukimo eilėmis pas gydytojus specialistus. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena kelis svarbius dalykus, kurie padės pacientams neįstrigti laukimo eilėse. Skaityti visą pranešimą

Europos Sąjungoje registruotas „Roche” vaistas Ocrevus ▼ (okrelizumabas) recidyvuojančioms išsėtinės sklerozės formoms ir pirminei progresuojančiai išsėtinei sklerozei gydyti
2018-02-02

Pirmasis ir vienintelis ligos eigą keičiantis vaistas Europos Sąjungoje (ES) ankstyvai pirminei progresuojančiai išsėtinei sklerozei (PPIS) gydyti.
• Svarbus naujas efektyvus vaistas aktyvioms recidyvuojančioms išsėtinės sklerozės (RIS) formoms gydyti – įrodytas šio vaisto pranašumas prieš Rebif (interferoną beta-1a), vertinant tris pagrindinius ligos aktyvumo žymenis ir neįgalumo progresavimą.
• Trijuose dideliuose III fazės klinikiniuose tyrimuose buvo įrodytas palankus vaisto naudos-rizikos santykis, gydant plačią pacientų populiaciją, tarp jų ir neseniai sergančius pacientus.
• Ocrevus skiriamas infuzija į veną kas šešis mėnesius be įprastų tyrimų tarp vaisto dozių.

Respublikinė Panevėžio ligoninė-Konsultacijų poliklinikoje pradės veikti išsėtinės sklerozės kabinetas
2018-01-01

Konsultacijų poliklinikoje pradės veikti išsėtinės sklerozės kabinetas

2017.12.21

Nuo 2018 metų sausio mėn. 1 dienos VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje pradės veikti išsėtinės sklerozės kabinetas. Ligoniams, sergantiems išsėtine skleroze ir gydomiems  imunomoduliuojančiais vaistais, jie bus išrašomi ir mūsų gydymo įstaigoje.  Išsėtinės sklerozės kabinete dirbs gydytojai neurologai Daiva Bagurskienė ir Paulius Puzinas. Ligoniai, sergantys išsėtine skleroze ir gydomi imunomoduliuojančiais vaistais, Konsultacijų poliklinikoje gali registruotis pas šiuos gydytojus tam skirtais laikais.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės inf.

Akistatoje su sunkia nepagydoma liga – šalta mylimosios išdavystė
2018-01-16

Didžiausias ligos priešas – stresas, o teigiamos emocijos gali net iš neįgaliojo vežimėlio pakelti. Apie tokius išgyvenimus pasakoja panevėžietis, išsėtinės sklerozės diagnozę išgirdęs nepraėjus nė mėnesiui po vestuvių ir netrukus patyręs mylimosios išdavystę.

Tobulėja ligų diagnostika: pacientams – naujas ultragarsinis tyrimas
2018-01-16

Nuo šių metų sausio 1-osios gydymo įstaigos pradėjo teikti naujas ambulatorines paslaugas – ultragarsinius tyrimus, kurių metu naudojama kontrastinė medžiaga, o ligonių kasos gydymo įstaigoms už juos sumokės Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Tokiu būdu didėja pacientų ištyrimo galimybės, teikiant jiems planinę ir skubią pagalbą, kai ligoniams reikalingas neatidėliotinas ištyrimas. Ligų ir būklių, kurioms esant skiriami nauji ultragarsiniai tyrimai, sąrašas yra patvirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Minėtas tyrimas gali būti atliekamas, pavyzdžiui, kai tikslios diagnozės nepavyksta nustatyti ultragarsinio tyrimo, kurio metu nenaudojama kontrastinė medžiaga, jei yra neinformatyvūs kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai

LISS METUS VAINIKAVO APSILANKYMAS LR SEIMO RŪMUOSE
2017-12-08

Tikrai dažnam piliečiui neretai kyla klausimas, kaip ne per televizoriaus ekraną atrodo Rūmai, kuriuose dirba LR Seimas, kasdien vienaip ar kitaip nusprendžiantis mūsų visų likimą. Gruodžio 8-ąją LISS atstovai susirinko II Seimo rūmuose ir turėjo galimybę patys pamatyti, kokiais koridoriais vaikšto ir kur geria kavą tautos išrinktieji. Ekskursijos gidės Eglė Trembo ir Rūta Mensonaitė ne tik išsamiai viską papasakojo, atsakė į klausimus, bet ir surengė nedidelį Konstitucijos egzaminą. Aldona Droseikienė pasirodė tikra „pirmūnė“, o daugeliui tikrai kilo noras grįžus namo dar kartą pasiskaityti pagrindinį šalies įstatymą, kad galėtume jaustis tikrais piliečiais.

        Nė vieno abejingu nepaliko susitikimas su charizmatiškuoju Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariu, Neįgaliųjų teisių komiteto pirmininku Justu Džiugeliu. Ne „išmokta“ šypsena tikrai dar kartą įrodė, kad palikdamas sėkmingą verslą ir ateidamas dirbti į Seimą jis liko ištikimas rinkiminės kampanijos metu deklaruotam pagrindiniam savo tikslui – pasiekti, kad valstybė neįgaliaisiais pasirūpintų taip, kad jie gyventų oriai ir nesijaustų našta artimiesiems.

        LISS valdybos nariai ir visi norintys (be balsavimo teisės) susirinko viešbučio „Rotonda“ konferencijų salėje, kur vyko paskutinis dienos renginys – visuotinis susirinkimas. Kaip visada ramus posėdį pradėjęs valdybos pirmininkas Tadas Jančiauskas pasidžiaugė, kad procedūrinius klausimus pavyko išspręsti labai greitai. Veiklos ir finansinę ataskaitą pristatė LISS‘o generalinė sekretorė Aldona Droseikienė. Joje išsamiai paaiškinta visa finansinė organizacijos veikla, kurią jau patikrino nepriklausomi auditoriai. Ir vėl iškilusius naujus klausimus,kurie buvo aptarinėjami besišnabždant pakampėse ,nelengvai ,bet neišvengiamai pavyko išspręsti  žurnalistinę patirtį turinčiam Tadui.

        Pasitikdami šv. Kalėdas palinkėkime vieni kitiems gyventi oriai, nesipešti kaip vištos dėl nukritusio grūdo – gyvenimas daug spalvingesnis ir įvairesnis.

Nijolė Lukošiūtė 

Dalinkites savo sėkmės istorijomis ir dalyvaukite konkurse.
2017-12-08