Naujienos

Vasaros stovyklos akimirkos
2017-08-23


Emp-H projekto pristatymas

Projekto "Emp-H" Aldonos Droseikienės pranešimas   "Žalingi įpročiai ir kaip su jais kovoti"
Projekto "Emp-H" Aldonos Droseikienės pranešimas "Žalingi įpročiai ir kaip su jais kovoti"
Projekto "Emp-H" pranešimo iliustracija statistiškai parodanti kada prasideda antras alkoholio suvartojimo sudėtingumo lygmuo
Projekto "Emp-H" pranešimo iliustracija statistiškai parodanti kada prasideda antras alkoholio suvartojimo sudėtingumo lygmuo
Rūtos Janulevičienės pranešimas "Alkoholis, rūkymas, nutukimas ir fizinis aktyvumas"
Rūtos Janulevičienės pranešimas "Alkoholis, rūkymas, nutukimas ir fizinis aktyvumas"

PLAČIOS ŠYPSENOS, ŠILTA JŪRA IR VIS SULTINGESNIS OBUOLYS

Kaip ir kasmet LISS nariai paskutinį vasaros savaitgalį susitiko Šventojoje poilsio namuose „Energetikas“. Ir pražydo pajūrio slėnis plačiomis draugų šypsenomis, ir suskambo nuo juoko ir bučinių. Tris rytus susirinkę vidiniame kiemelyje ir iškėlę rankas į saulę kartojo Marijono Mikutavičiaus žodžius: „Kaip tu jauties? Laimingas!“

            Nors sąjungos nariai juda su elektriniais ar mechaniniais vežimėliais, pasiremdami lazdomis ar vaikštynėmis, visi dalyvavo projekte „Gyvenk sveikai“, nes puikiai supranta, jog už fizinę negalę svarbesnė yra dvasinė jėga, kurios daugeliui tikrai netrūksta. Kiekvienas surado širdžiai mielą veiklą: tai ir rytinė mankšta su Sergejum Sokolovu, ir pasivaikščiojimas paplūdimio smėliu remiantis šiaurietiško ėjimo lazdomis, tai ir braidžiojimas po šiltą jūrą. Kūrybingi sąjungos nariai vidiniame kieme iš akmenukų, gėlių ir kankorėžių išdėliojo sąjungos logotipą, kurį sugriauti paskutinę dieną tikrai buvo nelengva. Bet mes vadovaujamės rytietiška filosofija – viskas yra laikina, džiaugtis reikia esama akimirka.

            Reiki Mercar meistrė Rūta Janulevičienė mokė kaip stiprinti dvasinį ir energetinį kūnus; pasiskirstę į darbines grupes mokėmės pažinti save kurdami mandalas, labirintus iš gamtinės medžiagos, paveikslus iš vilnos, gaminome žaislus ir maišelius iš buitinių atliekų.

            Šalia ligonio visuomet yra ne tik gydytojas, bet ir slaugytojos, kurių geranoriškumas, išsamios žinios ir nuolatinis noras padėti, informuoti, pamokyti suteikia visiems dar daugiau jėgų. Dėkojame Klaipėdos UL IS centro vadovei  gyd. neurologei L.Malcienei, medicinos seselėms iš Santa klinikų Linai bei Danguolei, Klaipėdos UL slaugytojai Irinai, Šiaulių IS centro slaugytojai Vilmai už jų apsilankymą bei patarimus. Patarimų kaip sustiprinti fizinę jėgą ir tuo pačiu pakelti nuotaiką negailėjo Julija Andrejeva. Assist prof. Reabilitologė iš Klaipėdos Universiteto.

            Dar liko ir nuoskauda. LISS sudaryta iš atskirų draugijų, kurias vienija bendras tikslas, įvairūs projektai, galimybė susitikus pasidalinti gerąja patirtimi. Sąjunga lyg vis didėjantis obuolys, kuris noksta ir darosi sultingesnis. Gaila kad vienos draugijos noras būti išskirtiniais, nesivadovauti sąjungos įstatais ir gyventi tik taip, kaip jiems yra paprasčiau, įnešė šiek tiek sumaišties.

Stovykloje susiradę naujų draugų ir pažadėję pratęsti draugystę, visi atsisveikinome šiltais apkabinimais. Labai dėkojame organizatoriams - LISS už puikią vasaros savaitę ir nuostabią aplinką sukurtą tik mums.

Nijolė Lukošiūtė