Naujienos

Mažėja pacientų priemokos už kompensuojamuosius vaistus
2017-08-22
Vilniuje renkama nemokama psichologinė grupė lėtinėmis neužkrečiamosiomis ligomis sergančiam jaunimui
2017-08-16
Vis daugiau receptų išrašo slaugytojai
2017-08-07

Neretai ligonių kasų specialistų teiraujamasi, ar slaugytojai gali išrašyti kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptus? Primename, kad slaugytojai gali privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams recepte išrašyti tik kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones. Kompensuojamus vaistus paskirti ir išrašyti gali tik gydytojas. 

Dažniausias pagalbos šauksmas: „Padėkite, daugiau nebegaliu“
2017-08-06

Padėkite, daugiau nebegaliu“, – šitokį prašymą iš savo pacientų artimųjų dažniausiai išgirsta Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjungos generalinė direktorė Aldona Droseikienė.

Ligonių kasos: „kaip gauti reabilitaciją“?
2017-08-01
Negalia nėra nuosprendis
2017-07-12

Panevėžyje susitiko kone pusė šimto sergančių išsėtine skleroze lietuvių ir latvių. Jokių skundų ar pykčio čia nesigirdėjo – žmonės džiaugiasi tuo, ką turi, o ligą priima kaip naujas gyvenimo galimybes.


JOGA, JŪRA IR ŽUVĖDROS...
2017-06-16

Šiais metais LISS nariai Birželio 15 d. susirinko į  Klaipėdą dalyvauti projekto „Gyvenk sveikai“ sporto šventėje, finansuojamą iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšų.

 

Ligonių kasos: kada pas gydytojus galima patekti be siuntimo?
2017-06-29

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai gauna nemažai gyventojų klausimų dėl galimybės tiesiogiai konsultuotis pas gydytojus specialistus. VLK primena, kad daugeliu atvejų reikia kreiptis į šeimos gydytoją, tačiau kai kada apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu turi galimybę pas gydytoją specialistą patekti ir be šeimos gydytojo siuntimo.

„Nauja ir itin reikalinga medicinos profesija – jau ir Lietuvoje“
2017-06-22

Kitąmet šalies sveikatos apsaugos sistemos laukia dar daugiau kokybinių pokyčių. Dalis jų siejami su 2018 m. darbo rinkoje pasirodysiančia pirmąja naujos specializacijos gydytojų laida. Tai – specialiai darbui ligoninių priimamuosiuose rengiami skubiosios medicinos gydytojai. Tikimasi, kad tokių specialistų atsiradimas iš pagrindų pakeis nusistovėjusias skubios medicinos pagalbos teikimo tradicijas Lietuvoje bei pakylės šią opią sveikatos priežiūros paslaugų sritį į naują vakarietišką lygį.

 

 

„Viltis svarbesnė už išrašytus vaistus“
2017-06-15

Praėjusią savaitę Klaipėdoje vykusi konferencija, skirta Tarptautinei išsėtinės sklerozės dienai paminėti, sujungė su šiuo išbandymu susidūrusių žmonių bendruomenes iš Lietuvos ir Izraelio.

Konferencijos dalyviai galėjo išgirsti aktualių pranešimų apie išėtinės sklerozės gydymą, vaistus ir kasdienybę. Renginio metu patirtimi pasidalino Izraelio išsėtinės sklerozės asociacijų ir centrų atstovai.

Toliau skaityti: